PRVA HNL Dinamo slavio nad Osijekom na ‘bazenu’ Maksimir

Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Dinama u prvom susretu 11. kola Prve HNL svladali su na ‘bazenu’ Maksimira Osijek sa 4:1 i tako se na najbolji mogući način ‘nabrijao’ na predstojeću utakmicu Lige prvaka koju sljedećeg tjedna igraju u Münchenu protiv Bayerna.

Na kišom natopljenom terenu uvjeti za igru bili su gotovo nemogući. Teren su bolje iskoristili domaćini, koji su poveli već u 12. minuti preko Hodžića. Napadač je utrčao iz drugog plana i prebacio Osijekovog vratara.

Već u 17. minuti Dinamo je povećao prednost. Soudani je lijepo asistirao Henriquezu, a Čileanac mirno realizira odličnu prigodu. Do kraja poluvremena Dinamo je praktički riješio utakmicu. U 40. minuti Hodžić ponovno pogađa nakon akcije Ćorića.

U 79. minuti ‘točku na i’ stavio je Musa, koji nakon slobodog udarca Ćorića pogađa glavom. Gosti su do kraja utakmice uspjeli tek postići počasni pogodak, u 83. minuti precizan je bio Grgić.

Dinamo je i dalje vodeći sa 23 boda iz 11 utakmica, a Osijek se nalazi na devetom mjestu s 9 osvojenih bodova.

OZNAKE: Dinamo, HNL, Osijek