PROSULI PET GOLOVA PREDNOSTI Rukometna Liga prvaka: Duvnjak s 10 golova uništio PPD Zagreb

Igor Kralj/PIXSELL

U susretu posljednjeg, 14. kola A skupine Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba su u poraženi na gostovanju kod THW Kiela 29-31 premda su u drugom poluvremenu imali i pet golova prednosti.

Bio je to susret bez rezultatske važnosti jer se i prije dvoboja u Sparkassen Areni znalo da će Kiel ostati na četvrtom, a hrvatski prvak na petom mjestu koje vodi u osminu finala najelitnijeg klupskog europskog natjecanja.

Zagreb je na otvaranju sezone pobijedio Kiel u Areni 29-22, a sve do 40. minute činilo se kako bi to mogao ponoviti i u Njemačkoj. Nažalost, devet minuta bez gola i ukupno 20 izgubljenih lopti bili su previše kako bi se pobijedio njemački velikan.

Zagreb je u prvom poluvremenu imao osam tehničkih pogrešaka i nekoliko promašenih zicera, no usprkos tome na odmor je otišao s tri gola viška. Odlični su bili Ivan Stevanović sa sedam obrana, te Luka Šebetić sa šest golova. Kod Kiela je u prvom dijelu najefikasniji bio naš Domagoj Duvnjak s pet golova.

U drugom dijelu Zagreb je imao i pet golova prednosti (19-14, 20-15), no tada je upao u ‘crnu rupu’ i čak devet minuta bio bez pogotka. Domaćin je serijom 7-1 okrenuo rezultat i stigao do vodstva 22-21. Njemački sastav je ubrzo imao i plus tri što više nije ispuštao do kraja utakmice.

Kiel su do pobjede predvodili Duvnjak sa 10 i Dominik Klein sa sedam golova, dok je hrvatski rukometaš Ilija Brozović zabio dva gola. Kod Zagreba najefikasniji su bili Šebetić s osam golova, Stipe Mandalinić sa šest, te Dobrivoje  Marković sa četiri gola.

PPD Zagreb će u osmini finala igrati protiv četvrtoplasirane ekipe iz B skupine. Bit će to Vardar, Pick Szeged ili Lowen zavisno od rezultata zadnjeg kola. Prve utakmice osmine finala su na rasporedu od 16. do 20. ožujka, a uzvratni susreti su od 23. do 27. ožujka. Ukoliko prođe u četvrtfinale, Zagreb će igrati protiv pobjednika skupine A, a to će najvjerojatnije biti PSG.

Podsjetimo, u elitnim skupinama A i B u osminu finala prolazi po šest najboljih ekipa, s tim da prve dvije ekipe idu direktno u četvrtfinale. Preostalih 10 momčadi će zajedno s dvije ekipe iz C i D skupine igrati osminu finala. Prije toga će po dvije najbolje ekipe iz skupina C i D igrati eliminacijsko kolo (C1-D2, D1-C2). Pobjednici tih parova ulaze u osminu finala. Odigrane su već prve utakmice kvalifikacijskog kola, Zaporožje je pobijedilo na gostovanju kod La Rioje (31-30), dok su Skjern i Meškov remizirali (31-31). Uzvratni susreti su u subotu.