PRIMERA Real startao uvjerljivo uz nastup Kovačića, pogodak Čopa, remi Atletica

EPA/Alberto Morante

Nogometaši Real Madrida u novu sezonu španjolskog prvenstva ušli su pobjedom od 3:0 protiv Real Sociedada. Dva pogotka postigao je Gareth Bale (2′, 90’+5), a jedan je dodao Marco Asensio. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Madriđane. Upsao je 41 dodavanje (90% točnih) te dva puta pucao prema golu Sociedada, a jedan je udarac išao u okvir vrata. Luka Modrić nije konkurirao za utakmicu.

U preostala dva susreta jučerašnjeg dana Sporting Gijon slavio je protiv Athletica. Sporting je u vodstvo doveo Duje Čop u 50. minuti. Na 2:0 povisio je Rodriguez tri minute kasnije. Gijon je mogao i do 3:0, ali Lopez nije realizirao udarac s bijele točke. Konačnih 2:1 postavio je Viguera u 86. minuti susreta.

Momčad Atletico Madrida u sezonu je na svom travnjaku krenula remijem protiv Deportiva Alavesa. Utakmica je završila 1:1. Poveli su domaćini u trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon penala Kevina Gameira. Izjednačio je Manu Garcia u petoj minuti sudačke nadoknade.

U ponedjeljak još igraju Celta i Leganes te Valencia i Las Palmas.