PRIMERA: Real slavio protiv Celte, Modrić dobio izravni crveni karton

epa07778098 Referee Javier Estrada (C) raises a red car against Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric, next to Vinicius Jr. (L) and Sergio Ramos (2-R), after an action against Celta Vigo's Denis Suarez (unseen) during their LaLiga game at Balaidos Stadium, in Vigo, northwestern Spain, 17 August 2019.  EPA/Lavandeira Jr

EPA/Lavandeira Jr

Nogometaši Real Madrida ušli su u novu sezonu pobjedom 3:1 u gostima kod Celte.

‘Kraljevi’ su poveli preko Karima Benzeme, koji je u 12. minuti iskoristio sjajnu asistenciju Garetha Balea. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije u 56. minuti dobio je izravni crveni karton, nakon što je nagazio Celtina igrača Suareza uz aut-liniju.

Pet minuta kasnije Toni Kroos zabija sjajan pogodak za 2:0, dok je na 3:0 povisio Lucas Vázquez deset minuta prije kraja utakmice. Počasni pogodak za domaćine postigao je Iker Losada u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Podsjetimo, Primeru su jučer otvorili Athletic Bilbao i aktualni prvak Barcelona. Prekrasnim golom Aritza Aduriza iz 89. minute slavio je Athletic.

Danas još igraju Valencia i Real Sociedad, Mallorca i Eibar, Leganés i Osasuna te Villarreal i Granada.