Primera: Real rutinski do tri boda, Asrnsio i Benzema strijelci

epa09113638 Real Madrid's French forward Karim Benzema (2L) celebrates with teammates after scoring the team's second goal past Eibar's goalie Marko Dmitrovic (L) during the Primera Division LaLiga match held between Real Madrid and Eibar at Di Steffano stadium in Madrid, Spain, 03 April 2021.  EPA/Kiko Huesca

EPA/Kiko Huesca

Rutinsku domaću pobjedu u dvoboju 29. kola španjolskog prvenstva ostvarili su nogometaši Real Madrida koji su s 2-0 (1-0) nadigrali Eibar.

Na prvi pogodak domaća je momčad čekala do 41. minute, kad je mrežu zatresao Marco Asensio. Isti je igrač postigao gol i u 37. minuti, ali je poništen intervencijom VAR-a zbog zaleđa. Sve dvojbe oko pobjednika otklonio je u 73. minuti Karim Benzema pogotom glavom.

Luka Modrić je bio u početnoj postavi Reala i igrao sve do 61. minute, kad ga je zamijenio Toni Kroos.

Real Madrid je 19. ovosezonskom pobjedom u La Ligi privremeno došao do drugog mjesta sa 63 boda, tri manje od vodećeg Atletica, a jedan više od trećeplasirane Barcelone. No, “kraljevski klub” ima utakmicu više od obje momčadi.

Eibar je s 23 boda ostao na predzadnjem mjestu i slijedi mu grčevita borba za opstanak u La Ligi.

U prvoj subotnjoj utakmici 29. kola suparnik zagrebačkog Dinama u četvrtfinalu Europske lige, Villarreal, ostvario je uvjerljivu 3-0 (2-0) pobjedu na gostovanju u Granadi, a sva tri pogotka da goste postigao je Gerard Moreno.

Najbolji strijelac ‘žute podmornice’ prva je dva pogotka postigao već u prvih 18 minuta utakmice. U 7. minuti je realizirao kazneni udarac, a u 18. minuti je pogodio mrežu na asistenciju Triguerosa. Konačnih 3-0 Moreno je postavio u 60. minuti iz još jednog kaznenog udarca.

Granada je najbolju priliku za pogodak imala u 81. minuti, ali je Jorge Molina iz jedanaesterca prebacio vrata.

Villarreal je 11. pobjedom u sezoni došao do 46 bodova i privremeno zasjeo na peto mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Granada s 36 bodova ostala na osmoj poziciji.

Gerard Moreno je sa 19 pogodaka stigao na diobu drugog mjesta ljestvice strijelaca s Luisom Suarezom iz Atletico Madrida, a ispred je samo Leo Messi s 23 gola. Najbolji strijelac Villarreala je time pokazao da potpuno spreman dočekuje prvu utakmicu četvrtfinala Europske lige u kojoj će Villarreal za pet dana gostovati na Maksimiru.