PRIMERA ‘Petica’ Barcelone, Rakitiću pola sata

EPA/Toni Albir

Nogometaši Barcelone u subotu su sa 5:0 slavili nad Las Palmasom pred više od 80 tisuća gledatelja na Camp Nou.

Katalonci su u vodstvo došli u 14. minuti preko Luisa Suareza, a do kraja poluvremena imali su još nekoliko sjajnih prilika. Na 2:0 povisio je Leo Messi, koji je u gol pospremio odbijenu loptu. Svojim drugim današnjim pogotkom Luis Suarez povisio je na 3:0 u 57. minuti. Samo dvije minute kasnije pogodak postiže Arda Turan, koji je danas odigrao odličnu utakmicu. Konačan rezultat postavio je Aleix Vidal u 80. minuti.

Barcelona je prema vratima Las Palmasa uputila 21 udarac, od čega je deset išlo u okvir. Gosti su sedam puta prijetili Ter Stegenu, a samo jedan udarac išao je u okvir vrata.

Hrvatski reprezentativac ivan Rakitić danas je dobio pola sata – u igru je ušao u 62. minuti umjesto Andre Gomesa. Marko Livaja ušao je za Las Palmas u 74. minuti.

U prvoj današnjoj utakmici Leganes i Athletic Bilbao odigrali su bez pogodaka.