PRIMERA ‘Petica’ Barcelone protiv Leganesa, Messi dvostruki strijelac

EPA/Juan Carlos Hidalgo

Nogometaši Barcelone upisali su pobjedu u utakmici četvrtog kola španjolske Primere protiv Leganesa. Slavili su sa 5:1, te isprali gorak okus nakon prošlotjednog poraza od Alavesa.

U vodstvo su došli u 15. minuti. Na asistenciju Luisa Suareza strijelac je bio Leo Messi. U izmjenjenim ulogama našli su se kod pogotka za 2:0 u 31. minuti. Messi je sada asistirao, a Suarez pogodio. U 44. minuti Barca je otišla na 3:0. Pogodio je Neymar na novu asistenciju Suareza.

Leo Messi svoj je drugi pogodak postigao sa bijele točke u 55. minuti, a na 5:0 diže Rafinha u 64. minuti. Domaćini su do kraja utakmice tek uspjeli postići počsni pogodak – u 80. minuti zabio je Gabriel Appelt.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igru je napustio u 57. minuti. Umjesto njega je ušao Arda Turan. Rakitić je u 24. minuti zaradio žuti karton zbog grubog starta.

Barcelona je, barem nakratko, ponovno preuzela vrh Primere. Imaju devet bodova, koliko i drugi Real Madrid, ali Madriđani imaju utakmicu manje. Leganes je 13. sa četiri boda iz isto toliko utakmica.