PRIMERA ‘Petarda’ Atletica, dva gola Griezmanna i Torresa, nastupili Vrsaljko i Čop

EPA/ZIPI

Nogometaši madridskog Atletica slavili su u četvrtom kolu Primere protiv Sporting Gijona sa 5:0.

Goste iz Gijona izabranici Diega Simeonea načeli su već u drugoj minuti. Kevin Gameiro dao je odličnu loptu za Antoinea Griezmanna, koji istrčava kontru i zabija za rano vodstvo. Već u petoj rezultat je bio 2:0. Felipe Lucas dodaje do Gameira, koji prekrasnim udarcem iskosa sa desetak metara pogađa vrata gostiju.

Griezmann je zabio za 3: u 31. minuti. Na Kokeovo dodavanje sa 18-19 metara fantastični Francuz povisuje za domaćine. I u drugom se poluvremenu nastavila dominacija Atletica. Fernando Torres u igru je ušao u 69. minuti umjesto Griezmanna, a samo tri minute kasnije postiže svoj prvi pogodak. Konačnih 5:0 postavio je ponovno Torres udarcem s bijele točke u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko debitirao je u momčadi Atletica u Primeri, i to od prve minute. Odradio je solidnu utakmicu. Napadač Gijona Duje Čop izašao je u 70. minuti.

Danas se još sastaju Eibar i Sevilla (18:30) te Las Palmas i Malaga (20:45).