PRIMERA Malaga sezonu zaključila pobjedom, pogodak Duje Čopa

epa05191256 Malaga CF's Croatian striker Duje Cop (C) celebrates after scoring the opening goal against Valencia CF, during the Spanish Liga Primera Division soccer match played at La Rosaleda stadium in Malaga, southern Spain, 02 March 2016.  EPA/JORGE ZAPATA

U prvoj nedjeljnoj utakmici posljednjeg kola španjolske Primere momčad Malage slavila je sa 4:1 protiv Las Palmasa.

Hrvatski napadač Duje Čop bio je strijelac prvog pogotka Malage u 26. minuti. Izjednačio je Jose Willain u 31. minuti. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena novu prednost Malagi donio je Charles Dias iz kaznenog udarca.

Potvrdu pobjede donijeli su Christian Atsu u 84. minuti, te Dias dvije minute kasnije. Čop je iz igre izašao u 77. minuti, zamijenio ga je Duda, koji je asistirao za posljednji pogodak Malage.

Danas još igraju Espanyol i Eibar, Sporting Gijon i Villareal, Betis i Getafe te Rayo Vallecano i Levante. U subotu je naslov prvaka obranila Barcelona, koja je pobjedom protiv Granade došla na 91 bod, jedan više od Real Madrida, koji je jučer također slavio. Malag je sezonu zaključila na osmom mjestu sa 48 bodova, a Las Palmas je trenutno deseti sa 44 boda. Još ga uvijek mogu preteći Eibar i Betis.