PRIMERA James i Benzema za pobjedu Reala, Modriću 90 minuta

EPA/JP GANDUL

Posljednju nedjeljnu utakmicu četvrtog kola španjolske Primere u Barceloni su odigrali Espanyol i Real Madrid. Aktualni osvajač Lige prvaka u Barcelonu je stigao bez Cristiana Ronalda i Garetha Balea pa je Zidane na teren poslao šaroliku ekipu.

Ipak, već u 19. minuti sa klupe je morao posegnuti za Tonijem Kroosom, zbog ozljede Casemira. I Espanyol je morao prisilno mijenjati u 10. minuti – Piatti se ozlijedio a zamijenio ga je Alvato Vasquez. Imali su domaćini nekoliko odličnih prilika u prvom poluvremenu, mogli su i povesti, dobro su se držali protiv Reala, koji je poveo tek u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Mala neopreznost u obrani dovela je do udarca Jamesa Rodrigueza sa 18-ak metara, a lopta završava iza leđa bratara Lopeza.

Sve je riješeno u 71. minuti, kada je nakon odlične akcije i asistencije Lucasa Vazqueza pogosio Karim Benzema za konačnih 2:0. Imali su kasnije domaćini još jednu odličnu priliku, ali Casilla je obranio. Ukupno je vratar domaćina skupio pet obrana, a vratar Reala dvije.

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real, a Mateo Kovačić susret je odgledao s klupe za pričuve. Real je nakon ove pobjede osigurao vrh Primere sa 12 bodova, tri više od prvih pratitelja Barcelona i Las Palmasa. Espanyol se nalzi na 16. mjestu sa dva osvojena boda iz četiri utakmice.