PRIMERA Isco spasio Real u Gijonu, Čop strijelac

epa05703185 Real Madrid's midfielder Isco (R) celebrates the 4-0 against Granada with Croatiano Luka Modric during a Spanish Primera Division League's soccer match between Real Madrid and Granada at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 07 January 2017.  EPA/Mariscal

Nogometaši Real Madrida upisali su u subotu novu pobjedu te zadržali šest bodova prednosti ispred Barcelone. Na stadionu El Molinón u Gijonu Madriđani su svladali Sporting sa 3:2. Dva su puta ‘lovili’ zaostatak za domaćinima, a do tri su boda došli zahvaljujući vrlo inspiriranoj partiji Isca.

Zinedine Zidane odlučio je odmarati neke prvotimce, a Gijon je stigao do prvog vodstva u 14. minuti. Asistenciju Mikela Vesge iskoristio je Duje Čop i pogodio za 1:0. Ipak, veselje domaćina trajalo je samo tri minute. isco je majstorijom zabio za 1;1 u 17. minuti.

Gijon ponovno dolazi u vodstvo u 50. minuti preko Mikela Vesge, ali devet minuta kasnije Alvaro Morata donosi novo izjednačenje za Madriđane. U posljednoj minuti utakmice novi pogodak Isca za tri boda gostiju.

Čop je zamijenjen u 79. minuti igre, dok je u momčadi Reala Mateo Kovačić igrao do 89. minute.