Primera: Hat-trick Gerarda Morena za pobjedu Villarreala u Granadi

epa09088149 Villarreal's striker Gerard Moreno scores the 1-0 penalty goal during the Spanish LaLiga soccer match between Villarreal CF and Cadiz CF at La Ceramica stadium in Castellon, eastern Spain, 21 March 2021.  EPA/Domenech Castello

EPA/Domenech Castello

Španjolski prvoligaš Villarreal, suparnik zagrebačkog Dinama u četvrtfinalu Europske lige, ostvario je uvjerljivu 3-0 (2-0) pobjedu u 29. kolu La Lige na gostovanju u Granadi, a sva tri pogotka da goste postigao je Gerard Moreno.

Najbolji strijelac ‘žute podmornice’ prva je dva pogotka postigao već u prvih 18 minuta utakmice. U 7. minuti je realizirao kazneni udarac, a u 18. minuti je pogodio mrežu na asistenciju Triguerosa. Konačnih 3-0 Moreno je postavio u 60. minuti iz još jednog kaznenog udarca.

Granada je najbolju priliku za pogodak imala u 81. minuti, ali je Jorge Molina iz jedanaesterca prebacio vrata.
Villarreal je 11. pobjedom u sezoni došao do 46 bodova i privremeno zasjeo na peto mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Granada s 36 bodova ostala na osmoj poziciji.

Gerard Moreno je sa 19 pogodaka stigao na diobu drugog mjesta ljestvice strijelaca s Luisom Suarezom iz Atletico Madrida, a ispred je samo Leo Messi s 23 gola. Najbolji strijelac Villarreala je time pokazao da potpuno spreman dočekuje prvu utakmicu četvrtfinala Europske lige u kojoj će Villarreal za pet dana gostovati na Maksimiru.

U subotu su na rasporedu još dvije utakmice 29. kola La Lige: Real Madrid – Eibar (16.15 sati) i Osasuna – Getafe (18.30).