PRIMERA Dva gola Benzeme za prvo mjesto Reala, Modrić i Kovačić od prve minute

EPA/MIGUEL TONA

Nogometaši Real Madrida svladali su u srijedu Athletic Bilbao i zasjeli na prvo mjesto Primere. Madriđani su slavili sa 2:1, a oba je pogotka postigao Karim benzema (19′, 71′). Počasni pogodak za domaćine djelo je Sabina u 67. minuti.

Real je u utakmicu krenuo sa dva Hrvata u početnoj postavi, a novopridošli Mateo Kovačić umalo je u prvom poluvremenu postigao i svoj prvijenac za ‘Kraljeve’. Ipak, nije bio precizan iz odlične prilike sa desetak metara. Kovačić je igrao do 89. minute, a Luka Modrić na travnjaku je proveo cijelu utakmicu.

Real je uputio čak 22 udarca prema golu Iraizoza, ali samo ih je šest otišlo u okvir gola. S druge strane Athletic je pucao po Navasovom golu 11 puta, pet u okvir. Real je na ovaj način iskoristio kiks Barcelone, koja je danas uvjerljivo izgubila kod Celte te zasjeo na prvo mjesto. Isti broj bodova kao real ima i Celta, ali ‘Kraljevi’ imaju bolju gol razliku.

U ostalim današnjim utakmicama Levante i Eibar odigrali su 2:2. Gijon je izgubio na gostovanju kod Rayo Vallecana sa 2:1. alen halilović odigrao je cijelu utakmicu. U kasnijim susretima sastaju se Las Palmas (koji na poluvremenu vodi 1:0) i Sevilla te Malaga i Villareal.