Primera: Barcelona slavila na neugodnom gostovanju u Bilbau, Messi postigao dva gola

epa08923505 FC Barcelona's striker Leo Messi (C) in action during the Spanish LaLiga soccer match between Athletic Bilbao and FC Barcelona held at San Mames stadium, in Bilbao, northern Spain, 06 January 2021.  EPA/Luis Tejido

EPA/Luis Tejido

Nogometaši Barcelone u srijedu navečer, u nadoknadi drugog kola Primere, slavili su na gostovanju kod Athletic Bilbaa s 3:2. Momčad Ronalda Koemana tako je upisala sedmu prvenstvenu utakmicu bez poraza zaredom.

Posljednji put Barcelona je u Bilbau slavila prije četiri godine, a otad su nanizali dva poraza i remi.

Baski su već u trećoj minuti poveli preko Inaki Williamsa, ali je Barcelona smogla snage za preokret. Prvo je u 14. minuti izjednačio Pedri, a potom je u 38. minuti Pedri asistirao Messiju za 1:2. U 62. minuti Griezmann pronalazi Messija koji postiže drugi gol na utakmici, da bi u zadnjoj minuti Muniain postavio konačnih 3:2.

Barcelona je ovom pobjedom uhvatila priključak na vrhu i treća je s 31 bodom, sedam manje i dvije utakmice više od Atletica, dok je Bilbao ostao deveti s 21 bodom.