PRIMERA Barcelona slavila kod Las Palmasa, Rakitiću jedno poluvrijeme

EPA/Elvira Urquijo A.

U prvoj subotnjoj utakmici 25. kola španjolske Primere nogometaši Barcelone slavili su protiv Las Palmasa sa 2:1.

Barcelona je u vodstvo došla u šestoj minuti. Precizan je bio Luis Suarez na asistenciju Jordi Albe. Domaćini su izjednačili četiri minute kasnije preko Willian Josea. Konačan rezultat postavio je Neymar u 39. minuti susreta.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je ušao na poluvremenu, umjesto Arde Turana. U jednom je poluvremenu skupio 21 dodavanje, od čega je 81% bilo točno. Dodao je statistici i jedno ključno dodavanje i centaršut te imao jedan udarac van okvira gola. Od osam duela u kojima se našao, osvojio ih je četiri, dva je prekršaja napravio, dva je i pretrpio. Blokirao je jedan udarac, imao dva presijecanja i protivnicima oduzeo jednu loptu.

Barcelona je i dalje prva, sada ima 63 boda. Slijede Atletico s 54 i Real s 53, ali i utakmicom manje. Las Palmas se nalazi na 18. mjestu sa 21 osvojenim bodom iz 25 utakmica, te ga samo jedan bod ‘drži’ u zoni ispadanja.