Primera: Barcelona prvi put u ovoj sezoni spojila dvije prvenstvene pobjede

epa09607943 Villarreal CF's Alfonso Pedraza (L) in action against FC Barcelona's Memphis Depay during the Spanish LaLiga soccer match between Villarreal CF and FC Barcelona at La Ceramica stadium in Villarreal, eastern Spain, 27 November 2021.  EPA/Domenech Castello

EPA/Domenech Castello

U posljednjoj subotnjoj utakmici 15. kola španjolske La Lige Barcelona je došla do prve gostujuće pobjede u novoj sezoni svladavši domaći Villarreal sa 3-1 (0-0).

Do vodećeg pogotka katalonska momčad je došla u 48. minuti, kad je odbijenu loptu nakon udarca Depaya u mrežu pospremio Frenkie de Jong. Bolju igru domaće momčadi u 76. minuti je okrunio Nigerijac Samuel Chukwueze pogotkom za izjednačenje na 1-1.

Gosti su u završnici utakmice ipak došli do tri boda. Memphis Depay je u 88. minuti iskoristio pogrešku obrambenih igrača Villarreala, zaobišao vratara Rullija i mirno poslao loptu u mrežu. Konačnih 3-1 postavio je u 94. minuti iz kaznenog udarca Philippe Coutinhno, nad kojim je i napravljen prekršaj za najstrožu kaznu.

Barcelona je već 15. dvoboj zaredom ostala neporažena u Villarrealu i pod vodstvom novog trenera Xavija Hernandeza po prvi put u ovoj sezoni spojila dvije prvenstvene pobjede. Sa 23 boda Barcelona je i dalje na sedmom mjestu sa sedam bodova zaostatka za vodećim Real Madridom i uz utakmicu više. Villarreal je sa 16 bodova na 12. poziciji.

Nogometaši Mallorce ugostili su Getafe, a dvoboj je završio bez pogodaka 0-0. Gosti su ostali bez udarca unutar okvira vrata, a Mallorca je imala samo dva. Mallorca je sa 16 bodova ostala na 14. mjestu, a Getafe je sa 10 bodova i dalje predzadnji.

U ranije odigranim subotnjim dvobojima Valencia i Rayo Vallecana odigrali su na Mestalli 1-1, dok je Celta Vigo slavila sa 2-1 na gostovanju kod Alavesa.

Valencia je pred svojim navijačima povela u 19. minuti kad je Soler realizirao kazneni udarac, a za momčad iz predgrađa Madrida izjednačio je Palazon u 64. minuti. Valencia je sa 19 bodova privremeno došla do devetog mjesta, a Rayo Vallecano sa 24 boda na petoj poziciji.

Santi Mina je u 12. minuti doveo Celtu u vodstvo na gostovanju kod Alavesa. U 21. minuti je izjednačio Joselu, a konačnih 2-1 postavio je Iago Aspas u 70. minuti, kad mu je domaći vratar Pacheco obranio kazneni udarac, ali je kapetan Celte prvi bio na odbijenoj lopti i poslao ju u mrežu.

Celta se pobjedom privremeno uzdigla do 13. mjesta sa 16 bodova, a Alaves je sa 14 bodova na 15. poziciji.

Španjolska – 15. kolo
Alaves – Celta Vigo 1-2 (Joselu 21 / S. Mina 12, I. Aspas 70)
Valencia – Rayo V. 1-1 (Soler 19-11m / Palazon 64)
Mallorca – Getafe 0-0
Villarreal – Barcelona 1-3 (Chukwueze 76 / De Jong 48, Depay 88, Coutinho 90+4-11m)