Primera: Barcelona pobjedom nad Real Sociedadom došla do petog mjesta

epa08888838 FC Barcelona's striker Lionel Messi (L) in action against Real Sociedad's midfielder Ander Guevara (R) during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Real Sociedad at Camp Nou stadium in Barcelona, Catalonia, Spain, 16 December 2020.  EPA/Alejandro Garcia

EPA/Alejandro Garcia

Nogometaši Barcelone u srijedu navečer su, u derbiju 14. kola španjolske Primere, slavili protiv Real Sociedada s 2:1.

Sociedad je došla u vodstvo u 27. minuto preko Williana Josea, a samo četiri minute kasnije rezultat je izjednačio Jordi Alba. Isti je igrač u 43. miuti asistirao De Jongu za konačni rezultat.

Sociedad je dugo bio vodeća momčad Primere, a potom nanizao tri neriješena dvoboja i s porazom na Nou Campu izgubio vodstvo na tablici. Vodi Atletico s 26 bodova, koliko imaju i Real Sociedad i Real Madrid, dok je Barcelona sada peta s 20 bodova.