EPA/JUANJO MARTIN

Momčad Barcelone postavila je u četvrtak novi rekord španjolskog nogometa – upisali su 35. utakmicu bez poraza, svrgnuvši tako s trona ekipu Real Madrida iz sezone 1988/89. Katalonci su večeras svladali Rayo Vallecano sa 5:1, uz pogodak Ivana Rakitića i novi hat-trick fantastičnog Lea Messija, već treći ove sezone.

Barcelona je posljednji put izgubila 21. rujna prošle godine u Sevilli.

Rakitić je doveo Barcelonu u vodstvo u 22. minuti nakon velike pogreške vratara Raya Juana Carlosa. Samo minutu kasnije Messi povećava prednost Katalonaca nakon odlične kombinacije s Neymarom. Dielo Llorente zaradio je crveni karton u 42. minuti.

Messi je nastavio ‘u istom tonu’ i u drugom poluvremenu, zabio je svoj drugi pogodak večeri u 53. minuti. Smanjio je Manuchao na asistenciju Beba u 57. minuti. Ivan Rakitić izašao je u 66. minuti, a umjesto njega je ušao Arda Turan. Manuel Ittura morao je ranije na tuširanje, napravio je prekršaj kao posljednji čovjek obrane u 68. minuti, ali Luis Suarez nije iskoristio penal za Barcelonu.

Ipak, u 72. minuti Leo Messi zabija svoj treći pogodak, a konačnih 5:1 postavlja Arda Turan u 86. minuti susreta.

Rakitić je, osim pogotka, iznudio i isključenje Llorentea. Imao je 40 dodavanja (87% točnih), podijelio dvije točne duge lopte i jedan centaršut, od deset duela osvojio je sedam, te pretrpio četiri prekršaja.

Otklonio je dvije opasnosti, imao dva presijecanja i oduzeo jednu loptu protivnicima. Barcelona je prema vratima Raya pucala 20 puta, od čega je osam udaraca išlo u okvir gola.

U ranjim utakmicama dana Granada je svladala Sporting Gijon sa 2:0. Alen Halilović u igru je ušao u 68. minuti. Betis je kod Espanyola slavio sa 3:0.

Barcelona se vratila na +8 ispred drugog Atletica. Real je treći, a Villareal četvrti. Rayo Vallecano nalazi se na 17. mjestu.