PRIMERA Atletico dostigao Barcelonu

EPA/VICTOR LERENA

Nogometaši madriskoga Atletica pobijedili su kod kuće u 15. kolu Primere Athletic Bilbao s 2-1 i bodovno se izjednačili na vrhu s Barcelonom koja je su subotu kiksala na Nou Campu protiv Deportiva (2-2).

Atletico je slavio preokretom nakon što su Baski poveli preko Laportea (27), da bi sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačio Saul Niguez, a potom u 67. minuti Griezmann postigao pobjednički pogodak za momčad iz Madrida. Atletico se pridružio Barceloni na vrhu s 35 bodova, dok je Real treći s 30 bodova i utakmicom manje.

Uzbudljivo je bilo u Eibaru gdje su domaćin i Valencia odigrali 1-1. Eibar ima za čim žaliti, kod vodstva 1-0 su promašili jedanaesterac, imali igrača više, da bi pet minuta prije kraja zabili autogol i ispustili pobjedu.