PRIMERA: Atletico do tri boda, remi Valladolida i Getafea

epa08504527 Real Valladolid's Joaquin (L) in action against Getafe CF's Hugo Duro (C) during the Spanish LaLiga soccer match between Real Valladolid and Getafe at Zorrilla stadium in Valladolid, Spain, 23 June 2020.  EPA/R. GARCIA

EPA/R. GARCIA

Nogometaši madridskog Atletica ostvarili su 15. prvenstvenu pobjedu u španjolskoj Primeri, nakon što su na gostovanju kod Levantea slavili s minimalnih 1-0 (1-0), dok su Valladolid i Getafe odigrali 1-1 (1-1).

Atletico je do pobjede došao zahvaljujući autogolu Brune Gonzaleza, koji je nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu u 15. minuti. Prilika je bilo na jednoj i na drugoj strani za pogotke, ali su mreže ostale mirovati do kraja dvoboja.

U Valladolidu je Getafe došao do vodstva u 41. minuti, a strijelac je bio Jaime Mata. U sučevom dodatku prvog poluvremena domaći su izjednačili iz kaznenog udarca, a precizan je bio Turčin Enes Unal.

Atletico je sa 55 bodova došao na treće mjesto. Vodeći dvojac Barcelona i Real Madrid ima po 65 bodova. Getafe je peti sa 49 bodova, Levante je na 11. poziciji sa 38 bodova, a Valladolid je 14. sa 34 boda.

U utorak će utakmicu 31. kola odigrati još Barcelona i Athletic Bilbao na Camp Nou.