PRIMERA: Alaves nanio Realu treći ovosezonski poraz

epa08849915 Real Madrid's striker Eden Hazard (2-L) in action during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Deportivo Alaves held at Alfredo Di Stefano stadium in Madrid, central Spain, 28 November 2020.  EPA/CHEMA MOYA

EPA/CHEMA MOYA

Nogometaši Real Madrida u subotu navečer doživjeli su i treći poraz ove sezone. Od ‘Kraljevske momčadi’ u 11. kolu španjolske Primere bio je bolji Alaves s 2:1.

Alaves je poveo već u 5. minuti iz penala nakon što je Nacho igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Lucas Perez bio precizan iz penala. Realu je to bio čak peti gol primljen iz jedanaesteraca u zadnje tri utakmice Primere.

Perez, bivši napadač Atletica i Arsenala, izašao je u 25. minuti sam ispred Curtoisa, a belgijski vratar mu je obranio lukavi pokušaj loba. U 29. minuti novi udarac za Real jer je zbog ozljede morao izaći tek nedavno oporavljeni Eden Hazard.

U 49. minuti Baski su došli i do drugog gola nakon velike pogreške Curtoisa koji je praktički dodao loptu strijelcu Joseluu, inače bivšem igraču Reala, a ovaj s 20 metara pogađa praznu mrežu.

Tek u 86. minuti Real je došao do gola, a pogodio je Casemiro iz gužve i udarca Viniciusa, a u zadnjim trenucima utakmice Isco je zatresao gredu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je do 70. minute.