PRIJATELJSKE UTAKMICE Pobjede Švedske i Belgije, Rusi i Srbi remizirali

EPA/ANDERS WIKLUND

Reprezentacija Švedske svladala je u nedjelju u prijateljskoj utakmici Wales sa 3:0. Najbolji velški nogometaš Gareth bale utakmicu je počeo na klupi, a Švedska je, sa Zlatanom Ibrahimovićem, dominirala utakmicom i stvarala brojne prilike.

Upravo je Ibrahimović odigrao ključnu ulogu kod vodećeg pogotka Šveđana. Odlično je asistirao Emilu Forsbergu u 40. minuti. U drugom poluvremenu rezultat su povisili Mikael Lustig u 57. i John Guidetti u 87. minuti.

U ostalim utakmicama Belgija je bila bolja od Norveške sa 3:2. Povela je Belgija preko Lukakua već u trećoj minuti, ali Joshua King izjednačuje u 21. minuti. Norveška dolazi u prednost u 48. minuti pogotkom Vetona Berishe. Ipak, Belgija do kraja susreta radi preokret. Eden Hazard je izjednačio u 70. minuti, a tri minute kasnije konačnih 3:2 postavlja Laurent Ciman.

Srbija i Francuska odigrale su 1:1. Oba su pogotka pala u samom finišu utakmice – Ruse je u vodstvo doveo Artem Dzyuba u 85., a izjednačio je Aleksandar Mitrović tri miute kasnije.