PRIJATELJSKE UTAKMICE Francuska bolja od Nizozemske, Bosanci uvjerljivi protiv Luksemburga

EPA/PETER LOUS

U prijateljskim nogometnim utakmicama odigranim u petak, pobjede su upisali nogometaši Bosne i Hercegovine, Francuske i Irske, dok su susreti Armenije i Bjelorusije te Slovačke i Latvije završili bez pogodaka.

Bosna je u Luksemburgu slavila sa 3:0. Maxime Chanot postigao je autogol u 73. minuti, povisio je Milan Đurić u 75., a konačnih 3:0 postavio je Miralem Pjanić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Francuska je u Amsterdamu slavila sa 3:2. U vodstvo su došli preko Antoinea Griezmanna već u šestoj minuti, a povisio je Olivier Giroud sedam minuta kasnije. Ipak, domaćini se vraćaju pogodima Luuka de Jonga u 47. i Ibrahima Afellayja u 86. minuti. Pobjedu francuskoj reprezentaciji donosi Blaise Matudi tri minute prije kraja susreta.

Irska je pogotkom Ciarana Clarka iz druge minute upisala pobjedu nad Švicarskom. Večeras se još igra utakmica između Portugala i Bugarske.