PRETKOLO EUROPA LIGE Lokomotiva uvjerljiva na startu europske sezone

Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši hrvatskog prvoligaša Lokomotive uspješno su startali u novu europsku sezonu.

U prvom susretu 1. pretkola Europske lige Lokomotiva je na gostovanju u Andorra la Velli pobijedila Santa Colomu 3-1 i praktički već nakon prve utakmice osigurala nastavak europske priče.

‘Lokosi’ su poveli u 19. minuti golom Mirka Marića kojem je domaći vratar obranio jedanaesterac, ali je Marić zabio odbijanac. Na 2-0 povisio je Herdi Prenga u 65. minuti, a osam minuta kasnije Marić je postigao i svoj drugi pogodak na utakmici. U samoj završnici susreta domaćin je ublažio poraz golom Pedra Reisa.

Lokomotivu je na utakmicu u Andorra la Velli vodio Mario Tokić nakon što je prvi trener Valentin Barišić u srijedu popodne napustiti tabor Lokomotive te se uputio za Zagreb iz privatnih razloga.

Uzvratni susret je 7. srpnja na stadionu u Kranjčevićevoj.

U slučaju plasmana u 2. pretkolo Lokomotivu čeka pobjednik dvoboja irskog Shamrock Roversa i finskog Rovaniemija. U drugom pretkolu Europske lige nastupit će i Hajduk kojeg 14. srpnja čeka gostovanje kod rumunjskog kluba CSMS Iasi.