Preokret Dinama u derbiju, Vrgorac iznenadio Square

Pixabay

U derbiju kola 1. HMNL Futsal Dinamo je na domaćem terenu svladao Crnicu i time preskočio Šibenčane na trećoj poziciji na tablici. Vrgorac je iznenadio Square u Dubrovniku i odnio sva tri boda, a Osijek je nastavio nizati poraze, ovog puta izgubio je od Universitasa.

U uzbudljivoj i dramatičnoj utakmici u Dvorani II Doma sportova Dinamo je pobijedio Crnicu 5:4 nakon što je ekipa iz Šibenika imala vodstvo od 3:1 i 4:2. Subotić je donio prednost gostima već u 3. minuti, no ubrzo Badrov izjednačuje. Ipak, prednost Crnica vraća odmah potom preko Matijevića, a do novog gola čekalo se sve do 30. minute.

Tada je Perić povisio na 3:1 i činilo se da Šibenčani polako privode utakmicu kraju. No, Mudronja je smanjio na 2:3 već iduće minute, ali Šamija ponovno vraća Crnici dva gola prednosti. Zagrepčani se nisu predavali niti nakon toga, Penava je zabio za 3:4, a potom je na scenu stupio Badrov i s dva pogotka u samoj završnici donio Dinamu veliko slavlje i pomak na tablici.

Ranije danas Vrgorac je, pomalo iznenađujuće, svladao Square u gostima. Domaći su poveli preko Cvjetkovića početkom drugog dijela, no Roskam najprije u 31. minuti poravnava rezultat, a potom i zabija za preokret i pobjedu Vrgorčana dvije minute prije isteka vremena. Universitas je s visokih 6:2 pobijedio Osijek i tako ga još više „zakucao“ za dno tablice i sve izgledniji povratak u drugoligaško društvo.