PREMIERSHIP Visoka pobjeda Cityja, Chelsea remizirao sa Stokeom

EPA/PETER POWELL

U susretima 29. kola engleske Premierlige odigranih u subotu poslijepodne, osim remija Tottenhama i Arsenala te čudesnog povratka West Hama protiv Evertona, visoku je pobjedu osigurao Manchester City protiv Aston ville, Bournemouth je slavio protiv Newcastlea, a Chelsea se još jednom ‘popiknuo’, remiziravši sa Stokeom.

Manchester City je s 4:0 bio bolji od Ville. Pogađali su Yaya Toure, Raheem Sterling i dva puta Sergio Aguero. Aguero je imao priliko dodatno povisiti rezultat, ali u 73. minuti nije iskoristio jedanaesterac.

Southampton i Sunderland odigrali su 1:1. Poveo je Sunderland u 85. preko Defoea, a izjednačio van Dijk u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Southampton je od 80. minute ostao s desetoricom, crveni je karton dobio Jose Fonte. Istim je rezultatom završio susret Chelsea i Stokea. Traore je doveo ‘Bluese’ u prednost u 39. minuti, a bod Stokeu osigurao je Diouf u 85. minuti.

Bournemouth je s 3:1 svaldao Newcastle, Taylor je postigao autogol u 28. minuti, a pogađali su još King i Daniels. Za Newcastle je smanjio Perez. Swansea je s minimalnih 1:0 slavio protiv Norwicha. Jedini pogodak na utakmici postigao je Sigurdsson u 61. minuti.