PREMIERSHIP Lukaku opet zabio, a Bilić šest kola bez pobjede

EPA/NIGEL RODDIS

Napadač Evertona Romelu Lukaku ugledao se na Jamieja Vardyja, zabio je na šestoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici, ali Everton je protiv slabašnog Norwicha uspio izvući tek remi (1-1)  u 16. kolu Premier lige.

Everton je poveo golom Lukakua u 15. minuti, a  Norwich je izjednačio preko Wesleyja Hoolahana u 47.

Najbolji golgeter Leicestera i Premier lige Jamie Vardy zabio je na 11 uzastopnih utakmica, a njegov niz prekinut je u prošlom kolu.

U uzbudljivoj završnici Manchester City je pobijedio Swansea sa 2-1, te se je na vrhu ljestvice bodovno poravnao sa Leicesterom, koji u ponedjeljak dočekuje Chelsea. Manchester City je poveo golom Wilfrieda Bonyja u 26. minuti. Činilo se da će City rutinski doći do pobjede, ali u završnici susreta pravi triler.  U 90. minuti Bafétimbi Gomis donosi izjednačenje Swanseaju, ali u drugoj minuti sudačke nadoknade Yaya Touré pogađa za slavlje Manchester Cityja

Bilićev West Ham je na svom terenu protiv Stokea odigrao  0-0  i tako su “čekičari” već šest kola bez pobjede. Posljednji trijumf ostvarili su 24. listopada protiv Chelseaja. Hrvatski napadač Nikica Jelavić igrao je za West Ham od  83. minute.

Večeras  Bournemouth dočekuje Manchester United, a u nedjelju se sastaju Aston Villa – Arsenal, Liverpool – West Bromwich Albion, te Tottenham – Newcastle.