PREMIERSHIP Slavlje Leicestera i Chelsea, novi poraz Manchester Uniteda

EPA/PETER POWELL

U subotu je odigrano šest utakmica 17. kola Premiershipa. Pobjedu su ostvarili nogometaši Leicestera, koji su zadržali prvo mjesto na ljestvici. Chelsea je također slavio, u prvoj utakmici bez Jose Mourinha, koji je u četvrtak dobio otkaz.

Leicester je poveo u 27. minuti protiv Evertona, sa bijele točke precizan je bio Riyad Mahrez. Izjednačuje Romelu Lukaku u 32. minuti, a s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Mahrez postiže svoj drugi pogodak u 65. minuti, ponovno sa bijele točke; na 3:1 povisuje Okazaki na dodavanje Vardyja u 69. minuti. Konačnih 3:2 postavlja Kevin Mirallas u 89. minuti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić pobjedu svoje momčadi odgledao je s klupe.

Chelsea je slavio protiv Sunderlanda sa 3:1. ‘Bluesi’ su svoju današnju zadaću shvatili ozbiljno, a u 13. minuti na semaforu je stajalo 2:0. Prvi je pogodak postigao branislav Ivanović u petoj minuti, a u 13. je Ivanović asistirao pedru za 2:0. Na 3:0 povisuje Oscar sa bijele točke u 50. minuti, a konačni rezultat postavlja Fabio Borini u 53. minuti.

Nogometaši Manchester Uniteda na svom su Old Traffordu izgubili od Norwicha sa 2:1. Norwich je u vodstvo došao u 38. minuti preko Camerona Jeromea, na 2:0 povisuje Alexander Tettey z 54., a počasni pogodak za United postiže Anthony Martial u 66. minuti.

Crystal Palace je s 2:1 slavio nad Stokeom. Poveo je Palace u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena sa bijele točke. Precizan je bio Connor Wickham. Izjednačuje Bojan Krkić u 76. minuti, također iz penala. Pobjedu Palaceu donosi Chung Yong Lee u 89. minuti.

Bournemouth je s 2:1 slavio protiv WBA. Albion je tijekom susreta dobio čak dva crvena kartona – McClean u 34. minuti, te Rondon u 95. minuti. Bournemouth je poveo u 52. minuti preko Adama Smitha, izjednačio je Gareth McAuley u 79. minuti, a nova tri boda za Bournemouth donosi Charlie Daniels u 87. minuti iz penala.

Tottenham je s 2:0 slavio kod Southamptona. Strijelci su bili Harry Kane u 40. i Bamidele Alli u 43. minuti.