PREMIERLIGA: Tottenham i United podijelili bodove, VAR spasio Tottenham

epa08496593 Tottenham Hotspur's midfielder Steven Bergwijn celebrates scoring a goal during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Manchester United in London, Britain, 19 June 2020.  EPA/SHAUN BOTTERILL / NMC / GETTY IM EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/SHAUN BOTTERILL

U derbiju 30. kola engleske Premierlige nogometaši Tottenhama i Manchester Uniteda podijelili su bodove (1:1).

Tiottenham je poveo u 27. minnuti preko Berwijna, a izjednačio je Bruno Fernandes u 81. minuti s bijele točke.

U 90. minuti United je gotovo došao do prilike za sva tri boda, kada je sudac pokazao na bijelu točku. Ipak, nakon što je VAR utvrdio da nikakvog kontakta nije bilo, sudac je poništio odluku o penalu.

Zanimljivo, bila je to četvrta utakmica Josea Mourinha kao menadžera Tottenhama protiv nekog od svojih bivših klubova i još nema niti jednu pobjedu. Protiv Uniteda ima poraz i remi, a protiv Chelseaja dva poraza.

U ranije odigranoj utakmici Southampton je pobijedio Norwich City sa 3:0 gurnuvši domaći sastav još bliže ispadanju iz Premier lige. Golove za goste zabili su Daniel Ings (49), Stuart Armstrong (54) i Nathan Redmond (79).