PREMIERLIGA Slavlje Uniteda, West Ham ponovno remizirao s Evertonom

EPA/PETER POWELL

Ni nakon dugih osam godina, West Ham nije uspio doći do pobjede nad Evertonom. Momčad Slavena Bilića na svom je terenu odigrala 1:1. Poveli su ‘Čekićari’ u 30. minuti preko Manuela Lanzinija, a bod Evertonu donosi Romelu Lukaku u 43. minuti. Rezultat se nije mijenjao u drugom poluvremenu. Nikica Jelavić u igru je ušao u 87. minuti.

Posjed lopte bio je potpuno izjednačen, a West Ham je uputio 16 udaraca prema Timu Howardu, od čega je pet otišlo u okvir gola. Gosti su od 13 udaraca, četiri uputili u okvir gola Adriana.

Newcastle je u prvoj subotnjoj utakmici u gostima pobijedio Bournemouth, a jedini pogodak na utakmici postigao je Ayoze Perez u 27. minuti. Leicester je sa 2:1 bio bolji od Watforda. Poveli su preko Kantea u 52. minuti, a povisuje Jamie Vardy u 65. iz kaznenog udarca. Konačan rezultat postavlja Troy Deeney također iz kaznenog udarca. Andrej Kramarić danas nije bio ni na klupi.

Southampton je pogotkom Dušana Tadića iz penala u 69. minuti pobijedio Sunderland, dok je Norwich istim rezultatom slavio protiv Swanseaja. Jedini pogodak postigao je Howson u 70. minuti.

Manchester United sa 2:0 slavio je nad WBA, a pogotke su postigli Jesse Lingard u 52. minuti i Juan Mata iz jedanaesterca u drugoj minuti sudačke nadoknade. McAuley je minutu ranije dobio crveni karton. United je uputio 13 udaraca prema golu Myhilla, od čega je tri otišlo u okvir gola. Gosti su uputili četiri udarca prema de Gei, ali niti jedan nije išao u okvir gola.