PREMIERLIGA Preokreti Evertona i Chelseaja, neočekivani poraz Liverpoola

EPA/WILL OLIVER

U subotu se igraju utakmice drugog kola engleskog Premiershipa. U prvoj utakmici dana Manchester City suvereno je prošao Stokeom, sa 4:1.

Nakon što su u prvom kolu iznenadili aktualne prvake Leicester, Hull je slavio i danas, u gostima kod Swanseaja. Pobijedili su 2:0, a pogotke su postigli Maloney u 79. i Hernandez u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Everton je slavio u gostima protiv WBA sa 2:1. Poveli su domaćini u devetoj minuti preko McAuleyja, ali Everton preokreće rezultat. Prvo je izjednačio Mirallas u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a konačnih 2:1 postavio je Barry u 60. minuti. Preokret smo vidjeli i u Watfordu, u utakmici istoimenog domaćina i Chelsea. Watford je poveo u 55. minuti preko Capouea, ali Chelsea ‘okreće’ golovima Batshuayija u 80. i Coste u 87. minuti.

Tottenham je minimalno slavio protiv Crystal Palacea, a jedini pogodak na utakmici postigao je Wanyama u 83. minuti. Nakon što su u prvom golu u fantastičnoj utakmici slavili protiv Arsenala, nogometaši Liverpoola danas su upisali neočekivani poraz od Burnleyja – 2:0. Pogotke su postigli Vokes u drugoj i Gray u 37. minuti.

Posljednju utakmicu dana igraju aktualni prvaci Leicester i Arsenal.