PREMIERLIGA Poraz Tottenhama, remi Cityja i Arsenala, pobjeda Liverpoola

EPA/Nigel Roddis

U nedjelju su odigrane tri utakmice 37. kola engleske Premierlige. Nogometaši Tottenhama poraženi su kod kuće od Southamptona, Liverpool je upisao pobjedu protiv Watforda, a Manchester City i Arsenal su podijelili bodove.

Southampton je slavio protiv drugoplasiranog Tottenhama, koji je poveo u 16. minuti preko Heung Min Sona. Steven Davis izjednačio je u 31. minuti, a isti je igrač dobio sva tri boda gostima u 72. minuti.

Liverpool je pogodima Joe Allena (35′) i Roberta Firmina (76′) pobijedio Watford. Dejan Lovren nije nastupio.

Derbi dana odigrali su Manchester City i Arsenal u Manchester. U osmoj minuti su poveli domaćini preko Sergia Aguera, ali samo dvije minute nakon toga izjednačio je Olivier Giroud. Kevin de Bruyne donosi novo vodstvo Cityju u 51. minuti, a konačnih 2:2 postavlja Alexis Sanchez u 68. minuti susreta.