PREMIERLIGA Nova majstorija Payeta i remi West Hama, visoke pobjede Arsenala i Cityja

EPA/ANDY RAIN

Nogometaši West Hama u subotu su upisali još jedan remi, odigravši 2:2 sa Crystal Palaceom na Boleyn Groundu.

Palace je poveo u 15. minuti preko Damiena Delaneyja, ali Lanzini izjednačuje nakon samo tri minute. Fantastični Dimitri Payet ponovno se ‘ukazao’ u 41. minuti zabivši još jedan nevjerojatan pogodak iz slobodnog udarca. ‘Čekićari’ su ostali s desetoricom u 68. minuti, nakon što je Cheikhou Kouyate zaradio crveni karton. Osam minuta kasnije Adrian je ‘kapitulirao’ – Dwight Gayle pogodio je za bod Crystal Palacea.

Arsenal je s 4:0 bio bolji od Watforda, koji ih je nedavno izbacio iz FA kupa. Strijelci za ‘Topnike’ bili su Alexis Sanchez (4′), Alex Iwobi (38′), Hector bellerin (48′) i Theo Walcott (90′). Istim rezultatom Manchester City svladao je Bournemouth. Pogotke su postigli Fernando (7′), Kevin de Bruyne (12′), Sergio Aguero (19′) i Aleksandar Kolarov (90+3′).

Sunderland i West Bromwich Albion odigrali su bez pogodaka, a remi su upisali i nogometaši Stokea i Swanseaja. Rezultat u Stokeu bio je 2:2. Domaćini su poveli u 13. minuti preko Ibrahima Afellayja, povisio je Bojan Krkić u 53. minuti. Gosti do kraja utakmice uspijevaju izjednačiti – prvo je pogodio Gylfi Sigurdsson, a potom i Alberto Paloschi u 79. minuti.

Norwich je s 3:2 bio bolji od Newcastlea. Poveli su u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena preko Timma Klosea. Newcastle je izjednačio u 71. pogotkom Aleksandra Mitrovića. Mbokani je doveo Norwich u novu prednost u 74. minuti, a Mitrović opet izjednačio u 86. sa bijele točke. Sva tri boda Norwichu donio je Martin olsson u trećoj minuti sudačke nadoknade.