Premierliga: Liverpoolu samo bod protiv WBA na Anfieldu

epa08906634 Liverpool's Sadio Mane (R) scores the 1-0 lead during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and West Bromwich Albion in Liverpool, Britain, 27 December 2020.  EPA/Nick Potts / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Nick Potts

U nedjeljnoj utakmici 15. kola Engleske lige lider Liverpool i WBA su odigrali 1-1, pa su se prvaci propustili značajnije odvojiti na vrhu.

Liverpool je kiksao na svom Anfieldu u prvoj utakmici nakon 7-0 pobjede nad Crystal Palaceom i to protiv slabašnog WBA, ali je nastavio domaći niz od 67 prvenstvenih utakmica bez poraza. Momčad Juergena Kloppa pokazala je slabu predstavu protiv WBA, koji se može pohvaliti da je u kratkom vremenu ostao neporažen protiv Citya i Liverpoola, a njihov novi trener Sam Allardyce da ni nakon četiri utakmice nema poraz protiv Kloppa.

Redsi su poveli preko Senegalca Sadia Manea u 12. minuti, ali Liverpool otad nije pokazivao želju zabiti i drugi gol, te zaključiti utakmicu. Kazna je stigla u 82. minuti kada je nakon udarca s kuta Nigerijac Sammy Ajayi pogodio mrežu, da bi u zadnjim sekundama dvoboja vratar gostiju Johnstone obranio udarac glavom Firmina.

Liverpool je 1343 dana bez poraza kod kuće u prvenstvu, a za to vrijeme odigrao je 67 utakmica (55 pobjeda, 12 remija). Apsolutni rekord drži Chelsea, koji je sakupio 86 uzastopnih utakmica bez poraza na Stamford Bridgeu između 2004. i 2008.godine.

Liverpool je peti put u prvenstvu odigrao neriješeno i zauzima prvo mjesto sa 32 boda, tri više od gradskog rivala Evertona, dok je West Bromwich Albion na predzadnjem mjestu sa osam osvojenih bodova.

1. Liverpool            15  9  5  1  37:20  32
2. Everton              15  9  2  4  26:19  29
3. Leicester            15  9  1  5  28:19  28
4. Manchester United    14  8  3  3  30:23  27
5. Manchester City      14  7  5  2  21:12  26
6. Aston Villa          13  8  1  4  27:13  25
7. Chelsea              15  7  4  4  30:17  25
8. Tottenham            14  7  4  3  25:14  25