PREMIERLIGA Liverpool porazio prvake na Anfieldu

PA/ANDY RAIN

Nogometaši Liverpoola u posljednjoj su subotnjoj utakmici četvrtog kola Premierlige uvjerljivo slavili protiv aktualnog engleskog prvaka Leicestera sa 4:1.

U vodstvo su ‘Redsi’ došli u 13. minuti preko Roberta Firmina, koji je iskoristio asistenciju Milnera. Na 2:0 povisio je Sadio Mane u 31. minuti. Velika pogreška Lucasa omogućila je Jamieju Vardyju da u 38. minuti smanji na 2:1.

Ipak, u drugom poluvremenu Liverpool je odigrao odlično, imao nekoliko fantastičnih prilika, a u nastavku bi dali i višpe od dva pogotka da na vratima Leicestera nije stajao Schmeichel. Na 3:1 povisio je Adam Lallana nevjerojatnim volejem, a konačnih 4:1 postavio je Firmino u 89. minuti susreta.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio.

Liverpool je sada skočio na peto mjesto sa 7 bodova, a Leicester je 15. sa samo četiri boda iz isto toliko utakmica.