Premierliga: Leicester kaznio promašaje Liverpoola, drugi ovosezonski poraz ‘Redsa’

epa09659159 Leicester's Jamie Vardy (down) receives medical care after during the English Premier League match between Leicester City and Liverpool FC in Leicester, Britain, 28 December 2021.  EPA/TIM KEETON EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/TIM KEETON

Nogometaši Leicestera svladali su na domaćem terenu Liverpool 1:0 u ogledu 20. kola engleske Premier lige.

Drugi je to poraz Liverpoola u sezoni, a podsjetimo kako su onaj prvi upisali početkom studenoga protiv West Hama.

U prvom poluvremenu gotovo se nije izlazilo iz domaćeg šesnaesterca, a najbolju je šansu propustio Salah kojem je u 15. minuti Schmeichel obranio jedanaesterac, a odbijenu loptu je Salah udarcem glavom smjestio na gredu.

No, imao je Liverpool još brojne prilike za pogodak. Mnogo toga je obranio domaći vratar, ali su se i gosti propisno ispromašivali. U 59. minuti je Liverpool kažnjen za sve to, a gol za 1:0 je zabio Ademola Lookman. I nakon toga je Liverpool konstantno pritiskao, napadao i prijetio, ali baš sve nalete je domaća obrana odbila i na kraju osvojila velika tri boda. Nije se zgorega podsjetiti kako je Leicester prije samo dva dana od Manchester Cityja primio šest golova.

Podsjetimo i kako su prije šest dana Liverpool i Leicester odigrali uzbudljivu utakmicu Liga kupa koju je Liverpool dobio nakon jedanaesteraca. Bilo je 3-3 nakon 90 minuta.

Liverpool je ostao šest bodova iza vodećeg Manchester Cityja, dok se Leicester popeo na deveto mjesto.

Podsjetimo da je West Ham pobjedom od 4-1 kod Watforda prekinuo negativan niz posljednjih tjedana. Naime, prije utorka West Ham je u svim natjecanjima imao remi i čak četiri poraza u zadnjih pet nastupa.

Za West Ham nije dobro počelo ni ovo gostovanje kod Watforda koji je već u 4. minuti poveo golom Dennisa. No, unutar samo tri minute prvog dijela West Ham je preokrenuo, a vrlo lijepe akcije gostiju golovima su završavali Souček u 27. i Benrahma u 29. minuti. Utakmica je odlučena u 58. minuti kada je Noble s bijele točke pogodio za 3-1.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić u igru je ušao u 85. minuti dvoboja te je u 92. postavio konačnih 4-1. Sve mu je pripremio Bowen koji je izvrtio domaću obranu, a Vlašić je s deset metara pogodio praznu mrežu za svoj premijerni pogodak u dresu West Hama.

U srijedu igraju Chelsea – Brighton i Brentford – Manchester City, dok se u četvrtak sastaju Everton – Newcastle i Manchester United – Burnley.

Premier liga, 20. kolo:

Leicester – Liverpool 1-0 (Lookman 59)

Crystal Palace – Norwich 3-0 (Edouard 8-11m, Mateta 38, Schlupp 42)

Southampton – Tottenham 1-1 (Ward-Prowse 25 / Kane 41-11m)

Watford – West Ham 1-4 (Dennis 4 / Souček 27, Benrahma 29, Noble 58-11m, Vlašić 90+2)