PREMIERLIGA Kane postigao hat-trick, Tottenham izjednačio klupski rekord

EPA/WILL OLIVER

Napadač Tottenhama Harry Kane postigao je u subotu hat-trick, a Spursi su trenutno preuzeli drugo mjesto na ljestvici Premierlige. Tottenham je s 4:0 slavio protiv West Bromwich Albiona na White Hart Laneu.

Spursi su ovom pobjedom izjednačili klupski rekord od šest uzastopnih pobjeda u Premierligi. Savšenu predstavu Tottenhama malo je pokvarila ozljeda Jana Verthongena, a njegovo je stanje, prema prvim procjenama trenera Mauricija Pochettina, ‘vrlo loše’.

Harry Kane Spurse je doveo u vodstvo u 12. minuti, a u 26. je autogol postigao Gareth McAuley. Kane je još dva gola postigao u 77. i 82. minuti. Tottenham je uputio ukupno 21 udarac prema vratima WBA, a 11 ih je išlo u okvir. S druge strane, WBA je Llorisu zaprijetio samo tri puta, a ostali su bez udarca u okvir.

Tottenham je sada drugi sa 45 bodova, jednim više od trećeg Liverpoola i četiri manje od vodećeg Chelsea. WBA je ostao osmi sa 29 bodova.