PREMIERLIGA Guardiola uspješniji od Bilića, dva gola Sterlinga

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Manchester Cityja nastavili su stopostotan učinak u novoj sezoni. U nedjelju su upisali treću pobjedu zaredom – protiv West Hama slavili su 3:1 i zasjeli na vrh Premierlige.

City je poveo u sedmoj minuti, nakon sjajne akcije cijele momčadi precizan je bio Sterling. Povisio je Fernandinho u 18. minuti. Pogodio je glavom nakon ubačaja de Bruynea iz slobodnog udarca.

West Ham se vratio u 58. minuti – pogodio je Michail Antonio nakon ubačaja Arthura Masuakua. Ipak, sve sumnje u pobjedu otklonio je Sterling svojim drugim pogotkom u posljednjim trenucima susreta.

City je u prvom poluvremenu mogao potpuno dokrajčiti momčad Slavena Bilića, ali brojne prilike nisu iskoristili. I u drugom poluvremenu nastavili su s napadačkom igrom, pogotovo nakon pogotka ‘Čekićara’, pogodili su vanjski okvir gola nekoliko puta, a zatresla se i vratnica. Pobjeda Cityja potpuno je zaslužena, a West Ham nakon tri kola leži na 12. mjestu, sa tri osvojena boda.

U ranije odigranoj utakmici, nogometaši WBA i Middlesbrougha odigrali su bez pogodaka.