PREMIERLIGA: Evertonu minimalna pobjeda protiv Chelseaja

epa08880611 Chelsea's Mateo Kovacic (L) in action against Everton's Richarlison (R) during the English Premier League soccer match between Everton FC and Chelsea FC in Liverpool, Britain, 12 December 2020.  EPA/Peter Powell / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Peter Powell

Nogometaši Evertona u poslejdnjoj subotnjoj utakmici 12. kola engleske Premierlige upisali su minimalnu pobjedu nad Chelseajem.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Sigurdsson u 22. minuti iz jedanaesterca. Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 82. minute.

Ovim porazom Chelsea je propustio izbiti na vrh ljestvice, ostao je treći sa 22 boda, dva manje od Tottenham Hotpsura i Liverpoola, dok je Everton skočio na sedmo mjesto sa 20 bodova.

Ranije u subotu su u derbiju kola Manchester United i Manchester City na Old Traffordu odigrali u bez pogodaka. Newcastle je slavio protiv WBA bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića (2:1), a Aston Villa je s 1:0 pobijedila Wolverhampton.