PREMIERLIGA City remizirao sa Southamptonom, ‘gužva’ na vrhu tablice

EPA/PETER POWELL

Nogmetaši Manchester Cityja u nedjelju su remizirali sa Southamptonom (1:1) u utakmici devetog kola Premierlige.

U vodstvo su na Etihad stadionu stigli gosti iz Sputhamptona u 27. minuti, kada je pogodio Nathan Redmond. Bod Cityju donosi Kelechi Iheanacho u 55. minuti.

Iako su građani imali bolji posjed lopte (64%-36%) i veći broj udaraca na vrata (14:6), tri su puta pucali u okvir gola, dok su gosti Claudiju Bravu zaprijetili samo jednim udarcem u okvir gola.

Nastavio se i danas loš niz Cityja, nakon teškog poraza od Barcelone u Ligi praka (4:0), te remija sa Evertonom i poraza od Tottenhama. Ipak, i dalje su prva momčad Premierlige sa 20 bodova, ali isto toliko imaju i prvi pratitelji Arsenal i Liverpool. Tottenham, na četvrtom mjestu, ima bod manje. Southampton je osmi sa 13 bodova.