PREMIERLIGA BILIĆ BOLJI OD KLOPPA West Ham slavio protiv Liverpoola, došao do petog mjesta

EPA/PETER POWELL

Momčad Slavena Bilića West Ham i drugi je puta ove sezone upisala pobjedu nad Liverpoolom, slavivši u subotu sa 2:0 na Upton Parku.

‘Čekičari’ su poveli već u desetoj minuti preko Michaila Antonija, koji je iskoristio odlično ubacivanje Ennera Valenije. Potom je uslijedio još jedan udarac za bivšeg hrvatskog izbornika, kada se u 39. minuti ozlijedio Manuel Lanzini, koji se tek nedavno vratio na travnjak nakon ozljede. Zamijenio ga je Pedro Obiang. Borio se Liverpool, pokušavao, pucao, ali rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena.

U desetoj minuti nastavka, Bilićeva momčad povisuje svoje vodstvo. Dobar centaršut Marka Noblea iskorištava Andy Carroll, koji glavom pogađa iza leđa Simona Mignoleta. Do kraja utakmice Klopp je pokušavao doći barem do gola, u igru je umjesto Firmina, Morena i Sakha uveo Lallanu, Smitha i Allena, ali rezultat je ostao isti do kraja susreta.

Posjed lopte bio je na strani Liverpoola (65%). Danas je ukupno upućen 41 udarac prema vratima. Domaćini su zaprijetili 18 puta, deset u okvir gola Mignoleta, a Liverpool je uputio 23 udarca, ali samo su dva otišla u okvir gola Adriana. Dodajmo i kako je jedan od najzaslužnijih za ‘samo’ 2:0 bio i Mignolet, koji je danas upisao osam obrana.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool, uputio jedan udarac prema vratima, otklonio četiri opasnosti, blokirao jedan udarac, oduzeo tri lopte i upisao dva presijecanja. Također, imao je 47 dodavanja (80% uspješnih). Od deset duela u kojima je sudjelovao, osvojio je njih šest.

Nikica Jelavić pobjedu West Hama odgledao je s klupe.