PREMIERLIGA Arsenal slavio kod Sunderlanda i preuzeo vrh ljestvice

PA/SEAN DEMPSEY

Nogometaši Arsenala preuzeli su vrh ljestvice Premiershipa, nakon prve subotnje utakmice 10. kola u kojoj su slavili sa 4:1 u gostima kod Sunderlanda.

Arsenal je poveo u 19. minuti preko Alexisa Sancheza. Jermain Defoe izjednačio je u 65. udarcem s bijele točke. Ali, Arsenal je od 71. do 78. minute postigao tri pogotka i odigurao, barem privremeno čelnu poziciju na ljestvici.

Olivier Giroud pogodio je u 71. i 76. minuti, a drugi pogodak na utakmici postigao je i Alexis Sanchez u 78. minuti.

Već danas poslijepodna stanje na ljestvici može se promijeniti – po 20 bodova imaju Manchester City (igra s WBA) i Liverpool (igra s Crystal Palaceom). Ukoliko obje momčadi pobijede, izjednačit će se s Arsenalom, a o prvom mjestu odlučivat će gol razlika.