PREMIERLIGA: Arsenal prekinuo crni niz

epa08047507 Arsenal's Alexandre Lacazette (L) vies for the ball with Brighton's Dale Stephens (R) during the English Premier League soccer match Arsenal v Brighton in London, Britain, 05 December 2019.  EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/ANDY RAIN

U posljednjem susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na gostovanju pobijedio West Ham United sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih osam kola.

Arsenal je dvoboj protiv West Hama dočekao s nizom od sedam kola bez pobjede. Posljednju ligašku pobjedu “topnici” su ostvarili prije dva mjeseca protiv Bournemoutha, a potom upisali četiri remija i tri poraza.

Seriju su napokon prekinuli protiv gradskog suparnika, premda se nakon prvog poluvremena činilo kako će Arsenalov crni niz još potrajati.

“Čekičari” su poveli u 38. minuti golom Angela Ogbonne na ubačaj Pabla Fornalsa. Domaćin je držao vodstvo do 60. minute, a potom se raspao i u devet minuta primio tri gola.

Izjednačio je Gabriel Martinelli u 60. minuti, šest minuta kasnije Nicolas Pepe je doveo “Topnike” u vodstvo, a pitanje pobjednika je razriješio Pierre-Emerick Aubameyang u 69. minuti.

Za razliku od Arsenala koji je prekinuo crni niz, West Ham je upisao već peti poraz u zadnjih šest kola.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 46 bodova, Leicester City na drugom mjestu ima 38 bodova, a treći je Manchester City sa 32 boda.

Arsenal je deveti, a West Ham na 16. mjestu.

REZULTATI:
West Ham United - Arsenal       1-3 (Ogbonna 38 / Martinelli 60, Pepe 66, Aubameyang 69)

U nedjelju:
Brighton - Wolverhampton        2-2 (Maupay 34, Propper 36 / Jota 28, 44)
Aston Villa - Leicester City    1-4 (Grealish 45+2 / Vardy 20, 75, Iheanacho 41, Evans 49)
Newcastle United - Southampton  2-1 (Shelvey 68, Fernández 87 / Ings 52)
Norwich City - Sheffield United 1-2 (Tettey 27 / Stevens 49, Baldock 52)

U subotu:
Everton - Chelsea               3-1 (Richarlison 5, Calvert-Lewin 49, 84 / Kovačić 52)
Bournemouth - Liverpool         0-3 (Oxlade-Chamberlain 35, Keita 44, Salah 54)
Tottenham Hotspur - Burnley     5-0 (Kane 4, 54, Moura 9, Son 32, Sissoko 74)
Watford - Crystal Palace        0-0
Manchester C.- Manchester U.    1-2 (Otamendi 85 / Rashford 23-11m, Martial 29)