PREMIERLIGA Arsenal opet ‘kratak’ protiv Chelsea, ‘Bluesi’ slavili golom Coste

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Nogometaši Chelsea svladali su u nedjelju Arsenal sa 1:0 na Emiratesu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Diego Costa u 23. minuti, pet minuta nakon što je zbog prekršaja na njemu izravni crveni karton dobio Per Mertesacker.

Arsenal je ovim porazom pao na treće mjesto Premierlige sa istim brojem bodova kao i drugi Manchester City (44), te sa tri manje od vodećeg Leicestera. Bio je ovo deveti međusobni susret u kojem ‘Topnici’ nisu slavili, te čak šesti zaredom u kojem nogometaši Arsena Wengera nisu postigli pogodak. Za pobjedu protiv Chelsea Arsenal ne zna od 2011. godine.

Arsenal je prema golu Courtoisa pucao devet puta, ali samo je jedan udarac išao u okvir vrata. S druge strane, Chelsea je 12 puta prijetio Cechu, a šest udaraca išlo je u okvir gola. Osim obrana vratara (4:1) i prekršaja (14:13), sva je statistika bila na strani gostiju.

Arsenal je sada, kako smo već rekli, treći, a Chelsea je sa 28 bodova došao na 13. mjesto.