PREMIERLIGA Arsenal ‘gurnuo’ Everton prema zoni ispadanja

epa06282192 Arsenal’s Nacho Monreal (L) in action with Everton’s Wayne Rooney (R) during the English Premier League soccer match between Everton and Arsenal held at the Goodison Park, Liverpool, Britain, 22 October 2017.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Nogometaši Evertona doživjeli su u nedjelju pravu rezultatsku katastrofu protiv Arenala Goodison Parku. ‘Topnici’ su slavili sa 5:2 i ‘pogurali’ Everton u zonu ispadanja.

U vodstvo je došao Everton u 12. minuti pogotkom Rooneyja, a poravnao je Nacho Monreal u 40. minuti susreta. U drugom poluvremenu Arsenal je u mrežu Pickforda, koji je upisao čak devet obrana, pospremio četiri lopte. Pogađali su Özil (53′), Lacazette (74′), Ramsey (90′) i Sánchez (90’+5). Jedini ogodak za Everton u drugom dijelu postigao je Niasse u trećoj minuti sudačke nadoknade. Dodajmo i da je Everton od 68. minute ostao s igračem manje – drugi žđuti karton dobio je Gueye.

Cijelu utakmicu za Everton odigrao je hrvatski nogometaš Nikola Vlašić.

Everton je sada, ponovimo, u zoni ispadanja na ljestvici Premierlige. Nalaze se na 18. mjestu sa samo osam osvojenih bodova u devet utakmica. Arsenal je na petom mjestu sa 16 bodova, dok je vodeći Manchester City sa 25 bodova.