PREMIER LIGA: Kane u završnici potopio West Ham

epa05638674 West Ham United Manuel Lanzini scores the 2-1 lead from the penalty spotl against Totthenham Hotspurs during the English Premier League game between Totthenham Hotspurs and West Ham United at the White Hart Lane in London, Britain, 19 November 2016.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 12. kola Premier lige Bilićev West Ham je u gostima kod Tottenhama izgubio 2-3 zahvaljujući Harryju Kaneu koji je u samoj završnici postigao dva pogotka.

West Ham je poveo golom Michaila Antonija u 24. minuti, a poravnao je u Harry Winks 51. Bilićevi “čekičari” ponovno su poveli u 68. minuti kada je Manuel Lanzini realizirao penal. I kad se je činilo da će West Ham upisati važnu pobjedu koja bi ga gurnula prema sredini tablice, uslijedio je preokret. U 89. Harry Kane pogađa za 2-2, a potom u sudačkoj nadoknadi (90+1) iz penala donosi pobjedu Tottenhamu.

Veznjak Manchester Cityja Yaya Toure, koji se nalazi u nemilosti trenera Guardiole, bio je dvostruki strijelac u pobjedi 2-1 protiv Crystal Palacea u 12. kolu Premier lige. U svom prvom nastupu ove sezone u Premier ligi Yaya Toure je zabio u 39. i 83. minuti i tako je Manchester City zadržao korak sa Liverpoolom u borbi za naslov prvaka.

Unatoč velikoj dominaciji, Liverpool u gostima nije uspio svladati Southampton, ostalo je 0-0, a Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za “redse”.

U derbiju kola Manchester United i Arsenal su na Old Traffordu odigrali 1-1. United je poveo golom Mate (68), a poravnao je Giroud (89).

Vodeći Liverpool i Manchester City imaju po 27 bodova, a slijede Arsenal i Chelsea sa po 25 bodova. Chelsea u nedjelju ima priliku preuzeti prvo mjesto ako u gostima pobjedi Middlesbrough.