PPD Zagreb upisao i treći poraz u Ligi prvaka

30.09.2020., Arena Zagreb, Zagreb - EHF Liga prvaka, PPD Zagreb - Aalborg Handbold.

Luka Stanzl/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba nastavljaju nizati poraze u novoj sezoni. U susretu 3. kola skupine B rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je u Areni izgubio od Aalborg Handbolda sa 26-27 (15-12) upisavši i treći poraz u skupini.

Kada tome dodamo i dva poraza na završnom turniru SEHA lige, dolazimo do brojke od pet službenih poraza u nizu.

Gosti su bolje ušli u susret, poveli su 3-1, pa 4-2, 6-4. Zagreb je do prve prednosti stigao u 13. minuti igre (7-6), a 10 minuta kasnije prvi put je imao i dva gola plusa (13-11), da bi na odmor otišao sa +3 (15-12).

Zagreb je držao pogodak ili dva prednosti sve do 49. minute kada su Danci poravnali na 23-23. Egal je bio i tri minute prije kraja (26-26), da bi dvije minute prije kraja gosti prvi put poveli u drugom dijelu (27-26). Nažalost, u preostalom vremenu momčad Igora Vorije nije uspjela izjednačiti i osvojiti barem bod.

U redovim hrvatskog prvaka najefikasniji su bili Miloš Božović sa sedam, Marko Vuglač sa šest, te David Mandić s pet golova, dok su Aalborg do treće pobjede predvodili Juul-Lassen s osam, te Magnus Jensen sa šest golova.

U prvom susretu iz ove skupine Telekom Veszprem je na gostovanju pobijedio Motor 37-34. Mađare je do pobjede predvodio Petar Nenadić sa 10 golova, dok je Manuel Štrlek zabio jedan pogodak. Kod domaćina najefikasniji je bio Arten Kozakević s osam golova.

Na ljestvici nakon nepotpunog trećeg kola vode Veszprem i Aalborg sa po šest bodova, dok je PPD na začelju bez bodova.

U četvrtom kolu Zagreb 14. listopada gostuje kod Barcelone.