Povratnik Zidane startao pobjedom

U susretu 28. kola Primere Real je u Madridu pobijedio Celtu Vigo s 2-0 u povratničkom prvijencu Zinedina Zidanea na klupu “Kraljevskog kluba”

Zidane je susret započeo sa sva tri “kažnjenika” koji su bili u nemilosti kod bivšega trenera Solarija – Iscom, Baleom i Marcelom, a upravo su Isco i Bale bili strijelci, a Marcelo dodavač za gol. Luka Modrić je izašao iz igre u 77. minuti.

Sudac je na intervenciju VAR-a poništio čak dva gola Realu, a u drugom slučaju je to bio gol Luke Modrića, koji je pogodio s 20-tak metara, no taj gol nije priznat zbog pasivnog zaleđa Varanea. Ipak, u 62. minuti Real je zabio, a strijelac je bio Isco na dodavanje Benzeme., dok je na 2-0 povećao Bale u 77. minuti na dodavanje Marcela.

U ranije odigranom susretu Alaves je došao do pobjede kod Huesce i učvrstio se na petom mjestu. Avila (14pen) je bio strijelac za “fenjeraša” Huescu, a Calleri (11pen, 86) i Guidetti (80) za Alaves.

Na ljestvici vodi Barcelona s 63 boda, Real je treći s 54, a Celta tek 18. s 25 bodova.