Porazi PSG-a i Lyona, pobjeda Monaca

epa06639493 Paris Saint Germain players react after scoring the 2-0 lead during the French Coupe de la Ligue final soccer match between Paris Saint-Germain (PSG) and Monaco at Stade Matmut-Atlantique in Bordeaux, France, 31 March 2018.  EPA/CAROLINE BLUMBERG

U dvobojima pretposljednjeg kola Francuske lige neočekivan domaći poraz doživio je PSG od Rennesa (0-2), kao i Lyon kod Strasbourga (2-3), dok je Monaco sada drugi.

Prvak je u Parizu doživio tek treći poraz ove sezone, a hrabri Rennes je ovom pobjedom osigurao mjesto u Europskoj ligi. Danijel Subašić je čuvao vrata Monaca koji kod kuće pogotkom Fabinha iz penala u 90. minuti pobijedio St Etienne i skočio na drugo mjesto. Monaco ima 77 bodova, dva boda više od Lyona koji je izgubio kod Strasbourga (2-3), iako je do 88. minute vodio s 2-1.

Caen je stradao kod Nice (1-4) i još nije osigurao ostanak, a hrvatski reprezentativac Ivan Santini je odigrao cjelu utakmicu za momčad sa sjevera Francuske.

Metz je već ispao, a u teškoj situaciji je je Troyes koji je odigrao samo 1-1 kod Montpelliera i nalazi se na predzadnjem mjestu s 33 boda. Bod više ima Toulouse, koji je izgubio 2-4 kod Bordeauxa, a ugrožen je i Caen s 37 bodova na 18. mjestu. Današnjim pobjedama su se spasili i Strasbourg i Lille.

Amiens SC    –  Metz   2-0

Angers SCO  –  Nantes  0-2

Bordeaux      –  Toulouse  4-2

Lille       –  Dijon  2-1

Monaco     –  Saint-Étienne 1-0

Montpellier  –  Troyes 1-1

Nice  –  Caen     4-1

PSG   –  Rennes   0-2