Poraz Nexea u Magdeburgu

12.08.2020., Zagreb - Arena Zagreb, prijateljska utakmica RK PPD Zagreb i RK Nexe Nasice. Matej Hristic

Marko Lukunic/PIXSELL

Rukometaši našićkog Nexea u susrtetu su 6. kola skupine C Europske lige izgubili na gostovanju kod Magdeburga sa 23-28 (10-17).

Od samog početka susreta domaći sastav preuzeo je kontrolu nad zbivanjima na terenu, sredinom prvog poluvremena odvojio se na 9-5, a nakon što su Našićani smanjili na 10-8 u 22. minuti do poluvremena je Magdeburg serijom 7-2 pobjegao na 17-10.

U nastavku je Magdeburg bez previše naprezanja održavao prednost od pet do osam pogodaka razlike.

Halil Jaganjac sa sedam i Janko Kević s pet pogodaka bili su najefikasniji kod Nexea, dok su domaće predvodili Gisli Kristjansson sa šest te Christoph Steinert i Michael Damsgaard Nielsen sa po pet golova.

Nexe je tako i nakon pet odigranih susreta ostalo na dva boda te zauzima peto mjesto na ljestvic, dok je Magdeburg sakupio osam bodova iz također pet nastupa te dijeli prvo mjesto s Montpellierom.

Nexe će sljedeći susret u Europskoj ligi imati tek u veljači nakon što se održi Svjetsko prvenstvo.